Červen 2011

Graf 0,1

9. června 2011 v 21:24 | Kulička |  Kulička
Graf návštěvnosti
DenJedinečné návštěvyVšechny návštěvyZobrazení stránek
Včera666
Úterý1112
Pondělí444
Neděle111
Sobota000
Pátek141423

Oficiálně na ,,Facebook"

9. června 2011 v 21:01 | Kulička |  Kulička


Zvu vás na oficiální stránky na facebooku!Přeji mnoho zábavy zde i na oficiální stránce na facebooku :-))

Vesmír

9. června 2011 v 17:10 | Kulička |  Kulička

VESMÍR

Rozměry vesmíru:

Nikdy nebylo zjištěno jestli je vesmír nekonečný, nebo má několik stovek kilomentrů... Ani nikdy nebylo zjištěno jaký má objem. Současná vzdálenost k hranici pozorovatelného vesmíru se odhaduje na 78 miliard světelných let (7,4 × 1023 km).

Obecně:

Podle některých vědeckých teorií je tento "náš" vesmír součástí systému většího počtu vesmírů zvaného multivesmíru.
V dnešní vědě se zkoumáním vesmíru jako celku zabývá hlavně kosmologie a astrofyzika.

Vždy jsem si přála se podívat do vesmíru, vždy mě zajímalo, jestli vesmír je nekonečný nebo má jen málo kilometrů, jak to tam vypadá, letět ve vesmírné raketě a létat si tam jako pták. Ještě jsem si přála vesmír studovat a zabývat se astrofyzikou nebo kosmologii... JE TO MŮJ SEN, ale asi ho nikdy nevysním...

Soutěž - SONB

9. června 2011 v 16:30 | Kulička |  Soutěže

Téma soutěže: SONB( soutěž o nejhezčí blog)

Pokyny:
Máš zájem se přihlásit do SONB?? SplŇ tyto pokyny a můžeš se přihlásit!
 • Vyfoť tvůj blog, např. foťákem nebo na klávesnici pomocí PRT SC+ INSERT
 • Vyfocený blog mi pošli na adresu vmdd@seznam.cz
 • Vyplň přihlášku ( dole)
 • Dodrž podmínky i pokyny!
Podmínky:
 • Jakmile začne soutěž, hlasujte pro blogy ( NE PRO SVŮJ!!! ) podvody zjistím!
 • Nikomu neříkej, že máš nejhezčí blog a nepodváděj, nemusí tomu být tak.
 • Do přihlášky napiš Hlásim se do SONB, poznám, že splňuješ a čtes si podmínky! :D
Přihláška
 1. Jméno
 2. Věk
 3. Název blogu
 4. Kontakt ( nejlépe email )
 5. Adresa tvého blogu
 6. Podmínka
 7. Přezdívka
Odměna:
 1. místo: reklama na mém blogu, diplomek
 2. místo: reklama
 3. místo: diplomek
Informace:
 • Soutěž má 3 kola
 • SOUTĚŽÍŠ ZDARMA!!!

V pražské zoologické zahradě se narodilo hroší mládě

9. června 2011 v 16:16 | Kulička ( zdroj novinky.cz ) |  Aktuálně ma www.kulickaonline.blog.cz

V pražské zoologické zahradě se narodilo hroší mládě

Pražská Zoo Troja oslavuje další přírůstek. Ve středu dopoledne se narodilo mládě hrocha obojživelného (Hippopotamus amphibius). Návštěvníkům bude představen během příštího týdne. Mládě hrocha narozené 8. 6. 2011
Mládě se narodilo Marušce a Slávkovi v 10,15 hodin. "Samici Marušku jsme již nějakou dobu raději drželi oddělenou od samce ve vnitřních prostorách Pavilonu velkých savců. Mládě je vitální, brzy po narození se napilo mléka. Pokud nenastane nic neočekávaného, koncem příštího týdne bychom mládě rádi představili návštěvníkům," uvedl Pavel Brandl, kurátor savců Zoo Praha.
Zoologická zahrada chová hrochy obojživelné od roku 1933. První mládě se podařilo úspěšně odchovat až v roce 1977. I dnes je každé narození hrošího mláděte považováno za významný chovatelský úspěch.

Argentinské město pohřbil sopečný popílek

7. června 2011 v 12:53 | Kulička ( zdroj novinky.cz ) |  Téma týdne
Argentinské město pohřbil sopečný popílek
Lidé z argentinského městečka Villa La Angostura si musí připadat jako ve zlém snu. Místo toho, aby odklízeli sníh, tak se brodí po kotníky v nepříjemném sopečném prachu, který pohřbil celé město pod šedou peřinu.
Exploze vulkanického řetězce Puyehue-Cordon Caulle nepostihla jen samotné Chile, kde muselo být z blízkého okolí sopky evakuováno na 3 500 lidí. Obří oblak popela, který byl vymrštěn do výšky 10 kilometrů, se totiž dostal nad Argentinu a začíná tam dělat pořádné potíže. Značná část popela se snesla na město Villa La Angostura a blízké okolí.
Obyvatelé argentinského města již byli upozorněni na možnou kontaminaci vody a potravin. Úřady lidem doporučili také zákaz vycházení.
Sopečný popílek stále více trápí vyjma Chile i Argentinu.
( zdroj novinky.cz )

V českých mobilech se ukrývá zlato za miliardu

3. června 2011 v 7:24 | Kulička onile ( zdroj: novIN.ky.cz )

V českých mobilech se ukrývá zlato za miliardu

Po českých domácnostech se povaluje dohromady 300 kilogramů zlata za zhruba miliardu korun, aniž by o tom většina lidí měla tušení. Každý z nás vlastní část tohoto pokladu, ale jediné, co s ním může dělat, je odevzdat ho k recyklaci. Zlato se totiž skrývá po troškách ve starých mobilních telefonech, válejících se v šuplících.
"Celkem v ČR ladem leží kolem osmi miliónů zapomenutých mobilů, přičemž každý v sobě skrývá určité množství drahých kovů včetně zlata," konstatuje se v analýze. V Česku je evidováno více než 14 miliónů čísel mobilních telefonů, ročně se prodá na 2,5 miliónu nových přístrojů.
Mobil už pro mnohé, především mladé lidi, je starý po dvou letech, byť třeba bezproblémově funguje, protože vývoj jde tak rychle dopředu, že za tu dobu už nové přístroje nabízejí o mnoho vymožeností navíc, měnících klasický mobil v multifunkční komunikátor.
"Když by se podařilo recyklovat všechny nepoužívané telefony v ČR, získalo by se téměř 300 kg zlata, 2700 kg stříbra, 152 kg palladia a 8 kg platiny. To vše má dnes dohromady hodnotu téměř jedné miliardy korun," dodává studie ASEKOL.

Recyklovat lze 80 % z každého mobilu

Zpětně využít lze až 80 procent mobilního telefonu. "Zatímco zejména drahé kovy pro použití v telefonech se musí náročně těžit, recyklací se dají získat mnohem levněji a k přírodě šetrněji. Například těžba jednoho gramu zlata generuje téměř tři tuny odpadu, přičemž stejné množství lze získat recyklací pouhých devětadvaceti mobilů," vysvětluje Hana Ansorgová z ASEKOL.

Téma týdne: Minulost

2. června 2011 v 21:16 | Kulička |  Téma týdne

Téma týdne: MINULOST

Datum: 2.6.2011 do 12.6.2011

Jak soutěžit: Na rmail pošli článek na téma MINULOST, poté to zveřejním na web www.kulickaonline.blog.cz a založím anketu, kde ostatní lidé budou hlasovat a ten článek s největším počtem hlasů vyhrává.

Ceny: Reklama na mém blogu, diplomek ;)

Články posílejte na email: vmdd@seznam.cz


Přeji hodně štěstí ;)